Sweden Programs

- National Project Leader, Sweden
Porträtt HG
Håkan Giselsson
Phone: 0703-622 377
E-mail: hakan.giselsson@ffaglobal.org

Borlänge

Erik Lek
Erik Lek
Phone: 0739-206804
E-mail: erik.lek@ffaglobal.org

- Göteborg

Samuel Wijk
Samuel Wijk
Phone: 0739-209374
E-mail: samuel.wijk@ffaglobal.org

- Helsingborg

Chris Mingay
Chris Mingay
Phone: 0769-083016
E-mail: chris.mingay@ffaglobal.org

- Huskvarna

Johan Ljung
Johan Ljung
Phone: 0735-397 340
E-mail: johan.ljung@sportforlife.se

Hampus Ahnfeldt
Hampus Ahnfeldt
Phone: 0701-471680
E-mail: hampus.ahnfeldt@ffaglobal.org

- Höganäs

Mathias Blomberg
Mathias Blomberg
Phone: 0739-209307
E-mail: mathias.blomberg@ffaglobal.org

- Stockholm: Vårby Gård

Gabriel Tshidimu
Gabriel Tshidimu
Phone: 0739-206809
E-mail: gabriel.tshidimu@ffaglobal.org

- Stockholm: Kungsholmen

(Tjejverksamhet med dans istället för fotboll.)
Gabriel Tshidimu
Phone: 0739-206809
E-mail: gabriel.tshidimu@ffaglobal.org

- Vansbro

Se Borlänge

- Västerås

Ernesto Ferreira
Ernesto Ferreira
Phone: 0708-639315
E-mail: ernest.ferreira@ffaglobal.org

 

Läs artikeln i Jnytt om FFA Global Cup i Jönköping 2016.
Läs artikeln>>

Läs Chris Mingays debattartikel i Helsingborgs Dagblad, om situationen för ensamkommande flyktingungdomar.
Läs artikeln>>

Läs om FFA Global i Huskvarna i Jönköpings Posten.
Läs artikeln>>

Läs om FFA Global i Vårby Gård i tidningen Dagen.
Läs artikeln >>

Kolla filmen på Youtube om FFA Global i Helsingborg.
Se filmen >>
logoShine

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options